Kryesore

Negociatat/ Rama: Faleminderit popullit shqiptar i cili kurrë nuk u dorëzuaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:17 - 19/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka marrë fjalën në konferencën e përbashkët në Brukesel. Rama ka falënderuar popullin shqiptar por dhe zyrtarë të lartë të Be të cilët kanë mbështetur Shqipërinë ndër vite.

Kreu u qeverisë nuk la pa përmendur dhe kontributin e ish-kancelares gjermane Angela Merkel, duke thënë se pa ndihmën e saj, Shqipëria nuk do të ishte në këtë fazë të rrugëtimit të integrimit në BE.

Rama: Do t’ia nis me falenderime dhe dua të falenderoj presidenten e Komisionit, zonjën Ursula e cila e di dhe dinte se si të luftonte për ne dhe të gjitha shtetet anëtare. Dua të falenderoj një tjetër zonjë gjermane që nuk është më aktive pro pa të nuk do të ishim këtu sot. Angela Merkel, ajo ka ditëlindjen dhe do doja t’i uroja gjithë të mirat. Nuk  do të ishim këtu pa përpjekjet e presidencës franceze dhe Macronit. Faleminderit mbarë popullit shqiptar i cili kurrë nuk u dorëzua dhe kurrë nuk rreshti së ëndërruari ndjekjen e rrugës evropiane.

Pas