Kryesore

Negociatat për presidentin/Balla në takim me Dodën, Alibeaj shkon në kryesi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:02 - 13/05/22 |
Opi Nion

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ka nisur takimet për çështjen e presidentit të ri në kryesinë e Kuvendit. Në këto momente ai është duke biseduar me Mesila Dodën dhe më vonë pritet të takojë edhe Fatmir Mediun.

Takimet mes mazhorancës dhe opozitës po zhvillohen ne kuadër të negociatave për zgjedhjen e presidentit të ri. Negociatat do të zhvillohen në nivel grupesh dhe të përfshirë janë Taulant Balla, Mesila Doda, Fatmir Mediu dhe Enkelejd Alibeaj.

Ky i fundit nuk e kishte konfirmuar takimin me Ballën por pak më parë u paraqit në kryesinë e Kuvendit. Nuk dihet nëse do të ketë një takim mes Ballës dhe Alibeaj, pasi në axhendë është takimi me Dodën dhe Mediun./Opinion.al

Pas