Politikë

Në listën e PS, Bora Muzhaqi dhe Dallëndyshe Bici emërohen zv.ministre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:44 - 05/05/21 |
el ida

Dy nga emrat e listës së socialistëve, ndonëse jo fituese kanë marr detyra zëvendësministrash. Është fjala për Bora Muzhaqi e cila emërohet zëvendësministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë dhe Dallëndyshe Bici që emërohet zëvendësministre e Mbrojtjes.

Ndërkohë është liruar nga detyra Aspasjana Kongo, zëvendësministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.

Kujtojmë se Bici ka mbajtur në të shkuarën edhe detyrën e Drejtores së INUK, ndërkohë që Muzhaqi një prej emrave më të promovuar në listën e PS, ka punuar pranë Ministrisë së Financave./Opinion.al

Pas