Kronikë

Në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën punëtori i internetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:14 - 09/05/20 |
Opi Nion

Dy punonjës të një kompanie interneti kanë rënë në kontakt me rrymën elektrike gjatë punës dhe për pasojë njëri prej tyre ka humbur jetën. Ngjarja njoftohet të ketë ndodhur në zonën e Kamzës, kur sikurse mësohet paraprakisht punëtorët kanë hipur në shtyllë  për të lidhur disa kabuj.

Por kjo situatë ka krijuar një aksident të dyfishtë, pasi mjeti që po i transportonte drej spitalit të dy personat, ka aksidentuar një të moshuar që lëvizte me biçikletë në rrethrrotullimin e Kamzës. Ende nuk ka informacione për gjendjen e të moshuarit dhe punëtorit të tjetër, të cilët janë nisur në spital.

 

 

 

 

Pas