Aktualitet

Në Itali për tu trajtuar nga COVID-19, si është gjendja e Imzot Frendos


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 14/11/20 |
Al Do

Gjendja e Arqipeshkvit Imzot George Frendo është përmirësuar pas transportimit të tij në një spital të Barit në Itali.

Lajmin e ka dhënë Ipeshkvi Ndihmës Imzot Arjan Dodaj, i cili njoftoi se ka pasur sot një video-telefonat me Arqipeshkvin Imzot George Frendo dhe shefin e repartit ku ndodhet i shtruar.

“Nga sot Imzot Frendo ka kaluar në një nga repartet normal të Covid. Situata shendetësore e Imzot Frendos është shumë stabèl dhe po mbahet nën monitorim për mushkëritë, e nevojshme që kjo terapi të stabilizohet për ta kthyer në mënyrë të shëndetshme nga prania e virusit. Situata është shumë e qetë.

Imzot Frendo është shprehur se mezi pres të kthehem në Arqidioqezë (Tiranë) për t’iu rikthyer jetës aktiviteteve dhe jetës baritore”, thuhet në njoftim.

Arqipeshkëvi i Tiranë-Durrësit Imzot George Frendo u infektua me koronavirus pak ditë më parë, ndërsa u dërgua në Itali për mjekim më të specializuar./ Opinion.al

Pas