Aktualitet

Në foto me Liri Berishën, ish-kryeministri uron Fitër Bajramin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:47 - 13/05/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar ditën e sotme të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në “Facebook” Berisha ka publikuar një foto me bashkëshorten Liri Berisha, teksa shkruan se të gjithë duhet të luten që “i Gjithfuqishmi të pranojë sakrificën” e besimtarëve myslimanë dhe ta kthejë atë në paqe.

“Gezuar Bajramin! Te dashur miq, sot besimtaret musliman pas agjerimit te muajt te madhnueshem te Ramazanit kremtojne diten e bekuar te Fiter Bajramit.

Ju ftoj te dashur miq, te lutemi dhe te urojme nga zemra te gjithe se bashku qe i Gjithfuqishmi te pranoje sakrificen e tyre dhe ta kthej ate ne paqe, mbaresi e te mira, per ata, familjet e tyre dhe mbare kombin tone. Gezuar”, shkruan ish-kryeministri Berisha./Opinion.al

Pas