Bota

“Ne do të fitojmë”, Zelensky jep mesazhin e tij në Ditën e Fitores


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 09/05/22 |
Opi Nion

Ndërsa presidenti rus Vladimir Putin mbajti fjalimin e tij për Ditën e Fitores në Moskë, ka ardhur edhe mesazhi i presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky.

Ne po luftojmë për lirinë e fëmijëve tanë, prandaj do të fitojmë”,-tha ai.

Ne kurrë nuk do të harrojmë atë që bënë paraardhësit tanë në Luftën e Dytë Botërore, e cila vrau më shumë se tetë milionë ukrainas. Shumë shpejt do të ketë dy Ditë Fitore në Ukrainë. Dhe dikush nuk do të ketë asnjë. Ne fituam atëherë. Do të fitojmë tani. Gëzuar Ditën e Fitores mbi Nazizmin!“,-tha Zelensky në mesazhin e tij./Opinion.al

Pas