Aktualitet

Në burg jetohet mirë! Ja si feston boss-i shqiptar i drogësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:09 - 05/05/16 |
b.f

Emanuel Demaj, shqiptari i akuzuar për vepra të shumta penale, pret sot vendimin e gjykatës nga burgu Montorio në Verona. Rrezikon plot 16 vite heqje lirie për disa vjedhje që ka kryer bashkë me bandën e tij kriminale.

Por duket se për Demaj kjo nuk ka aspak rëndësi, sidomos nëse shohim fotot që ai poston në Facebook. Më e fundit është kjo foto, ku Demaj shfaqet krah shokëve të tij të burgut në një tavolinë, duke festuar ditëlindjen e njërit prej tyre.

burgu

Kjo foto po bën xhiron në rrjete sociale dhe pyetja që kanë ngritur natyrshëm shumë persona është se, si ka mundësi që bosi shqiptar ka një celular që i lejon të bëjë fotografi, të futet në internet dhe të mbajë kontakte me botën jashtë.

Kjo nuk është hera e parë që Demaj kapet me smartphone në burg. Më herët atij iu gjet një tjetër telefon që e përdorte për të biseduar me të vëllain, i burgosur në Lion.

Në atë kohë telefoni iu sekuestrua menjëherë.

Megjithatë fotoja e postuar sëfundmi në Facebook tregon se Demajt nuk iu desh shumë kohë për të gjetur një tjetër.

“Buzëqeshja që shpalos në fotografi është një sfidë për drejtësinë italiane, një shuplakë për sistemin tonë të burgjeve, një pështymë në fytyrën e gjykatësit që do e dënojë”, shkruan italianja “Il Giornale”, duke komentuar foton e Demaj.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas