InstaBIZ

Në arrati, Stresi tregon në cilin shtet ndodhet tani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:53 - 19/12/20 |
Doriana Çepunaj

Këngëtari i njohur Stresi, edhe pse në kërkim nga autoritetet shqiptare, tashmë ndodhet në Angli.

Përmes një postimi në Instagram ai shkruan: “Në cilin vend të Anglisë i doni koncertet, a ju premtova që do të vij”.

Reperi është në kërkim nga policia pasi mori pjesë në protestësn për vrasjen e Klodian Rashës nga efektivi i policisë Nevaldo Hajdaraj.

Ai akuzohet për “organizim tubimi në kohë pandemie” dhe “nxitje dhune”.

“E vetmja arsye pse nuk jam në Tiranë është se nuk e di kush e ka marrë atë urdhër por bëj be në Zot që janë dy hummera, 8 makina policie, me kapuça ku me më zënë dhe me më rrahur mua. Vetëm kaq ka dashur të bëjë policia prej deklaratave të mia që kam folur për kryeministrin.”, deklaronte Stresi disa ditë më parë./Opinion.al

Pas