-Teknologji

Ndryshon sloganin, a do të kthehet Facebook në një aplikacion me pagesë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:07 - 28/08/19 |
el ida

“Është falas dhe gjithmonë do të jetë”, ka qenë slogani që Facebook ka mbajtur për më shumë se një dekadë.

Prej vitit 2008 ky slogan të shfaqej menjëherë sapo hapje faqen kryesore, megjithatë ditët e fundit është vënë re një ndryshim dhe thuhet se po paraprin planin e Mark Zuckerberg që ta bëjë Facebook-un një aplikacion me pagesë.

“Është i shpejtë dhe i lehtë”, është kjo logoja e re e Facebook dhe në asnjë vend nuk përmendet se ai është falas.

Nuk dihet ende qëllimi i ndryshimit të sloganit, megjithatë duke marrë parasysh që numri i përdoruesve rritet çdo ditë edhe më shumë, sipas ekspertëve Mark Zuckerberg mund të marrë një vendim të tillë për të ruajtur sigurinë.

Megjithatë duhet të presim derisa vetë gjiganti “Facebook” të japë një deklaratë zyrtare./Opinion.al

Pas