Aktualitet

Ndryshojnë targat, si do të jenë që nga ky muaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 14/01/20 |
Opi Nion

Me nisjen e vitit 2020 targat e makinave që regjistrohen në Shqipëri do të ndryshojnë, duke patur elementë të fortë sigurie.

Sipas njoftimit të bërë nga Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor, targat do të kenë barkod unik progresiv si edhe hologramë të pamanipulueshme.

Sipas DPSHTRR, sasia e furnizimit është deri në 31 dhjetor 2022 dhe kjo sjell vetëm cilësi më të lartë, pa rritur tarifat.

Qytetarët do të detyrohen, ndërrojnë targat që kanë në përdorim të cilat aplikohen për regjistrimet e reja./ Opinion.al

Pas