Aktualitet

Ndjekje në mes të detit, policia kap 2 tonë drogë. Arrestohen shqiptarët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:08 - 15/09/18 |
b.f

Një ndjekje e policisë italiane nga deti dhe ajri, ka përfunduar me bllokimin e një skafi me 2 tonë drogë. Ndërkohë që në pranga janë vënë shqiptarë, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet me dije.

Mediat italiane shkruajnë se aksioni u ndërmor në orët e para te mengjesit, kur u njoftua se nje skaf i ngarkuar po vinte nga Shqiperia drejt bregdetit italian.

Roja bregdetare dhe Guardia di Finanza kanë bërë të mundur kapjen e mjetit dhe arresdtimine personave që e shoqëronin drogën.

Pas