Aktualitet

Tërmeti prek Shqipërinë, ku ishte epiqendra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:21 - 22/04/22 |
Opi Nion

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në disa qytete të Shqipërisë përfshirë edhe Tiranën. Sikurse shihet në faqen e qendrës sizmike europiane, tërmeti që ka goditur edhe vendin tonë rreth orës 23:00, ka patur epiqendrën në Bosnjë, thellesi 10 Km dhe një magnitudë 5.9. Lëkundjet janë ndjerë edhe në Kosovë, Kroaci dhe Itali.

Pas