Aktualitet

Ndizen fishekzjarret e fitores, Balla nga Elbasani:Objektivi ynë 9 mandate


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:21 - 25/04/21 |
Opi Nion

Taulant Balla në një dalje mediatike mbrëmjne e sotme, nga qarku i Elbasanit është shprehur se rezultati i prodhuar nga zgjedhjet është më i mirë historik në këto 30 vite për PS-në.

Në fjalën e tij Balla është shprehur se projeksionin i PS për këto zgjedhje është 9 mandate.

Në fund simpatizantët e Partisë Socialiste kanë ndezur qiellin me fishekzjarre dhe kanë nisur festën për fitoren e parakohshme.

Faleminderit stafit të Elbasanit. Patronazhistëve tanë që kanë bërë një punë shumë të mirë në të gjithë territorin. Duke i siguruar PS në Elbasan fitoren më të lartë të marrë në këto 30 vite.

Jam i sigurt se PS ka përtej 90 mijë votave, që do të na mundësonin të kishim mandatin e 9 në Elbasan. Ajo që na duhet, dhe shoh këtu një pjesë të djemve dhe vajzave që do të jenë në procesin e numërimit, na duhet që ky proces të ecë me qetësi. Partitë politike s’ka nevojë të jenë të grumbulluara për të dëmtuar proceset e numërimit. Përfaqësuesit e partive duhet ë jenë aty.

Procesi i numërimit të eci shpejt pa vonesa dhe pasi të kemi konfirmuar rezultatin në nivelin politik të nisim dhe procesin e numërimit dhe për kandidatin. Ajo që ka sjell ë një rritje të pjesëmarrjes së qytetarëve në këtë proces ishte fakti se ne iu dhamë mundësi që të vononim dhe për kandidatët. Dua të falënderoj dhe 14 kandidatë e PS që kanë bërë një punë të shkëlqyer.

Lista jonë ishte shumë përfaqësuese. Listë bio nga Elbasani. Ishte një listë fituese. Në fund unë dua to them popullit të shkëlqyer të qarkut tonë, shumë mirënjohje për këtë besim. Rezultati që ne kemi në kutitë e votimit është rezultati më i mirë në 30 vite në Elbasan.”, tha Balla./Opinion.al

 

Pas