Emisionet

Opinion/ A do të kthehet djali shqiptar nga Siria?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 22/10/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së hënës në emisionin ‘Opinion’ me drejtues Blendi Fevziun u trajtua kthimi në Itali i djalit 11-vjeçar Alvin nga Siria.

I marrë që në moshën 6-vjeçare nga e ëma, e cila iu bashkua ISIS, nuk dihej më gjë për Alvin e vogël dhe i ati e kërkonte.

Më pas emisioni investigativ “Le Iene” publikoi takimin mes Alvinit dhe babait të tij Afrim Berishës, por fatkeqësisht, ai nuk mundi t’a merrte të birin në shtëpi.

Të ftuar për të folur rreth kësaj teme ishin, ish-myftiu i Tiranës Ylli Gurra, gazetarja Fatjona Mejdini, gazetari Artan Hoxha, ish-zëvendës ministri i Brendshëm Avenir Peka, zëvendësi ministri i Jashtëm Etien Xhafaj, Bedri Elezi nga Instituti i Kosovës për Studime Ndërkombëtare dhe në lidhje telefonike eksperti i sigurisë në Ëashington Adrian Shtuni./Opinion.al/

Pas