Sport

Ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës,Edi Reja në konferencë për mediat


               Publikuar në : 11:11 - 10/11/19 |
Opi Nion

Edi Reja, trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, ditën e sotme ka dalë në një konferencë për mediat, ku ka folru në lidhje me dy ndeshjet e fundit të grupit, kundër Andorrës dhe Francës.

Italiani do shpjegojë listën e lojtarëve të grumbulluar për këto do sfida si dhe pritshmëritë e tij, ku natyrisht synimi është mbyllja me nder e kësaj fushate eliminatore e që e la jashtë Euro2020 Shqipërinë.

Kujtojmë që, Kombëtarja shqiptare do të luaj kundër Andorrës, më 14 nëntor në “Elbasan Arena” dhe tre ditë më vonë në kryeqytet kundër Francës.

Ndeshja ndaj Francës shihet si më e vështira, ndërsa ndeshja do të “porurojë” stadiumin e ri, i cili nga e hëna do të quhet “Air Albania Stadium”./ Opinion.al

Pas