Aktualitet

Ndarja nga jeta e Bedri Çollakut,Meta:Largim i parakohshëm, humbje e madhe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:51 - 20/12/20 |
Semiljana Azizi

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar për ndarjen nga jeta të ish-deputetit të Partisë Demokratike, Bedri Çollaku.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook’, Meta shprehet se kjo është një humbje e madhe për familjen, kolegët, por edhe për sistemin bankar, ku ish-deputeti ka shërbyer për vite me radhë.

Ndërkaq, Meta i ka shprehur ngushëllimet familjarve, miqve dhe të afërmve.

Postimi i Ilir Metës:

Largimi i parakohshëm nga jeta i z.Bedri Çollaku, është pikëllues.

Një humbje e madhe për familjen, kolegët dhe sistemin tonë bankar.

Z.Bedri Çollaku do të kujtohet përherë si një ndër ekspertët me kontribut të çmuar në mbikëqyrjen bankare, me një karrierë mbi 40-vjeçare, i spikatur edhe në rolin menaxherial si drejtues i një ndër bankave tregtare të vendit, por edhe si ish-deputet i Kuvendit të Shqipërisë.

Ngushëllimet më të sinqerta!

U prehtë në paqen e merituar!/Opinion.al

Pas