InstaBIZ

Rama i jep këngëtares Oxa pasaportën shqiptare:Ma tha në ëndërr Skënderbeu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:02 - 20/12/20 |
Semiljana Azizi

Kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar pasaportën shqiptare këngëtares Ana Oxa.

Oxa është një këngëtare me origjinë shqiptare por e lindur dhe rritur në Itali. Ndërsa bashkë me moderatorin Ardit Gjebrea, këngëtarja ka vizituar kalanë e Krujës,  është shfaqur kryeministri Rama, teksa i ka dhënë dhe pasaportën.

“Morëm vesh që ishit këtu dhe Skënderbeu më dërgoi një mesazh. Teksa flija sonte, në ëndërr më doli dhe më tha: Është Ana Hoxha në kështjellën time. Duhet të shkosh dhe të konfirmosh që ajo bën pjesë në ushtrinë e madhe të shqiptarëve që nuk heqin dorë kurrë”, i tha Rama.

Më pas kryeminstri nxori nga xhepi pasaportën shqiptare për Ana Oxa-n (Hoxha).

“Tashëm jeni zyrtarisht shqiptare, e dërguara e Skënderbeut në tokën përtej detit”, përfundoi kreu i qeverisë./Opinion.al

Pas