Aktualitet

Ndarja nga jeta e Bashkim Finos, PD anulon aktivitetet elektorale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 29/03/21 |
Opi Nion

Në shenjë zie për ndarjen nga jeta të ish-kryeministri Bashkim Fino, edhe Partia Demokratike ka anuluar të gjitha aktivitetet elektorale në planifikuara ditën e sotme.

Kujtojmë që kryedemokrati Basha do të shkonte ditën e sotme në qytetin e Fierit, por  është kthyer nga rruga.

Një vendim i tillë ka ardhur pasi 29 marsi u shpall ditë zie kombëtare me një vendim të qeverisë për ndarjen nga jeta të deputeti socialist, ish-kryeministrit Bashkim Fino.

Për shkak të ndarjes nga jeta të ish-kryeministrit dhe deputetit të parlamentit Bashkim Fino, kryetari i PD Lulzim Basha vendosi të shtyjë aktivitetet politike të parashikuara për ditën e sotme në Fier me pjesëmarrjen e tij.”– thuhet në deklaratën e PD-së./Opinion.al

Pas