Aktualitet

Ndahet nga jeta Presidenti i PE, Rama: Ishte avokat i zjarrtë i Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:02 - 11/01/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimin për ndarjen nga jeta e presidentit të PE-së, David Sassoli.

Në një status në rrjetet sociale, Rama shkruan se Sassoli ishte një avokat i zjarrtë të Shqipërisë dhe politikan i respektuar, i cili la pas një boshllëk te kushdo që pati nderin ta njihte.

“Çfarë trishtimi! Miku ynë i mirë, Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, një europian i paepur, një italian krenar, një avokat i zjarrtë i Shqipërisë, gazetar i shquar dhe më pas politikan i respektuar nga të gjithë, ndërroi jetë befasisht duke lënë pas një boshllëk të ndjeshëm tek kushdo pati nderin e kënaqësinë ta njihte. Addio caro David, riposa in pace”, shkruan Rama./Opinion.al

 

Pas