-Kulturë

Ndahet nga jeta aktori i njohur,këtë serial të tij e keni parë të gjithë!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:08 - 07/10/18 |
b.f

Aktori i njohur ka humbur betejën me sëmundjen e leuçemisë dhe është ndarë nga jeta. Bëhet fjalë për aktorin e famshëm të serialit “The Walking Dead”, Scott wilson i cili ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare. Ai luajti karakterin e Hershel Greene në film nga 2011 në 2014. I ndjeri, i lindur në Gjeorgji, bëri debutimin e parë në filmin ‘In The Heat Of The Night’ në vitin 1967, ku laujti rolin e një njeriu të dyshuar për vrasje.

Shkaku i vdekjes së aktorit u zbulua nga përfaqësuesi i tij Dominic Mancini për TMZ, i cili raportoi Wilson vdiq të shtunën (6 tetor) në shtëpinë e tij.

Pas