Aktualitet

Nata e ndërrimit të viteve, spektakël fishekzjarrësh dhe festë në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 01/01/20 |
Geljano Fataj

Kryeqyteti “dhuroi” një spektakël fishekzjarrësh natën e ndërrimit të viteve. Qindra qytetarë të Tiranës u mblodhën në Sheshin Skënderbej për të ndjekur spektaklin e fishekzjarrëve  edhe pse temperaturat ishin të ulëta.

Si çdo vit nuk mungoi mesazhi i Kryebashkiakut Veliaj, por edhe koncerti festiv me yjet shqiptarë të muzikës. Ndryshe nga vitet e tjera, Veliaj ia kushtoi fjalën e tij të prekurve nga tërmeti dhe solidaritetit të treguar mes shqiptarëve

Edhe në qytetet e tjera të vendit mbizotëronte atmosfera festive, për një natë të veçantë, siç është ajo e ndërrimit të viteve./ Opinion.al

Pas