Aktualitet

Naftëtarët/Rama: Duhet të dalin nga greva ,ne nuk kemi shkop magjik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 21/10/20 |
Opi Nion

Edhe pse deri më tani nuk është gjetur asnjë zgjidhje për zgjidhjen e kërkesave të naftëtarëve të Ballshit, kryeministri Edi Rama iu ka bërë përsëri thirrje që të ndalojnë grevën e urisë.

Rama thotë se hallin e naftëtarëve nuk ia ka shkaktuar qeverisa, ndërsa thekson se zgjidhja nuk vjen me presione dhe ultimatume.

Kryeministri nuk ka propozuar n jë zgjidhidhje të plotë të problemeve të naftëtarëve, por ka thënë se mund të lehtësoj situatën.

Postimi

Naftëtarët duhet të dalin nga greva që të bisedojmë për të mos i  lënë vetëm në këtë hall që as e ka shkaktuar qeveria, as zgjidhet me presion e me ultimatume! Ne nuk kemi shkop magjik, po kemi gjithë vullnetin të lehtësojmë situatën. Me logjikë dhe solidaritet si një familje./ Opinion.al

Pas