Aktualitet

Muzikë jashtë orarit të lejuar, Policia procedon penalisht reperin Noizy


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:33 - 10/07/21 |
Opi Nion

Policia e Shtetit po vijon kontrollet për monitorimin e lokaleve që organizojnë mbrëmje me muzikë pas orarit të përcaktuar nga protokollet anti -covid.

Bëhet me dije se në vijim të kontrolleve, shërbimet e Policisë kanë konstatuar 2 subjekte që nuk kanë respektuar masat.

Sipas news 24, njëra nga lokalet është i reperit, Rigel Rojku, i njohur ndryshe si Noizy. Ndërsa personi tjetër i proceduar është Indrit Deti, administrator i një tjetër lokali.

Gjithashtu, për të 2 subjektet është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë, për shkelje të orarit të përcaktuar në aktin normativ, për zhvillimin e aktiviteteve.

Ata janë proceduar penalisht për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”

“Drejtoria Vendore e Policisë Durrës apelon për të gjithë administratorët dhe pronarët e lokaleve që të respektojnë masat anticovid dhe orarin e përcaktuar për ushtrimin e aktivitetit”, njofton policia./Opinion.al

Pas