Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri, 7 raste të reja, 4 të shëruar, asnjë viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:47 - 10/07/21 |
Opi Nion

Vijojnë të jenë të ulëta shifrat e infektimeve ditore nga Covid në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 7 raste te reja nga 3070 testime të kryera dhe asnjë viktimë si pasojë e Covid-19.

Rastet e reja janë regjistruar në këto bashki: 4 raste në Tiranë, 1 rast në Durrës, Vlorë, Devoll.

Aktualisht janë 84 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin, ndërsa në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 7 pacientë.

Po gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 4 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,047 që nga fillimi i pandemisë.

Statistika (10 Korrik 2021)
Raste të reja ditore       7
Të shëruar në 24 orë     4
Të shtruar në spitale      7
Humbje jete në 24 orë   0
Testime ditore                3070

Testime totale             831,691

Raste pozitive             132,587
Raste të shëruara        130,047
Raste Aktive                        84
Humbje jete                   2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            32
Elbasan           12
Fier                  11
Korçë             9
Vlorë                7
Shkodër          5
Lezhë                3
Durrës              3
Gjirokastër        1
Kukës                1/Opinion.al

Pas