Rajoni

Mustafa dha dorëheqjen, zbulohet garuesi i parë për kreun e LDK-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:35 - 19/02/21 |
Opi Nion

Pas dorëheqjes së Isa Mustafës nga kreu i LDK-së, është zbuluar emri i parë që do të garojë për të marrë drejtimin e kësaj force politike në Kosovë.

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Anton Quni ka konfirmuar në një intervistë në T7 që do të jetë kandidat për kryetar të LDK-së.

Jam kandidat për kryetar të LDK-së. Janë shumë arsye e faktorë pse kam vendosur t’i futem kësaj gare. Në zgjedhjet e fundit është shprehë mosbesim ndaj LDK-së. Ata që kanë dalë në VV, brenda një kohe të shkurtër do t’i riktheja në shtëpinë e tyre” tha ai.

Ai ka folur edhe për ndikimin e largimit të Vjosa Osmanit nga LDK. “Jo që na ka lanë shenjë, por e ka përgjysmuar Lidhjen Demokratike të Kosovës. E ka humbur përgjysmë forcën e Lidhjes Demokratike”, ka deklaruar ai.

Kujtojmë se, Isa Mustafa dha dorëheqjen nga posti i kryetarit të LDK-së pas humbjes dhe rezultatit të dobët në zgjedhjet e 14 shkurtit./ Opinion.al

Pas