Life Style

Mundi kancerin por vdiq aksidentalisht ditën e parë të rikthimit në punë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:29 - 10/10/18 |
el ida

Një mësuese që mundi kancerin ndërroi jetë pas një aksidenti me makinë, ditën e parë që u kthye përsëri në punë.

Caroline Nelson  pati shkëputje nga puna pasi ishte diagnostifikuar me kancer disa muaj më parë.

45-vjeçarja e mundi me forcë dhe vullnet betejën kundër kancerit, dhe mbajti në dijeni miqtë e saj në Facebook vazhdimisht për ecurinë e sëmundjes.

Nëna e dy djemve shkroi në fillim të trajtimit që ishte gati ta mundte kancerin. Ajo sapo ishte ndarë nga bashkëshorti i saj, aktori Sandy Nelson, dhe ishte zhvendosur në një shtëpi të re me dy djemtë e saj 6 dhe 8 vjeç.

Ajo publikonte vazhdimisht mbi ecurinë e sëmundjes së saj por dhe trajtimeve të ndryshme. Më 21 shtator ajo më në fund dha lajmin e mirë që nuk do të bënte më kimioterapi dhe kishte arritur të mundte sëmundjen. Ajo falenderoi të gjithë miqtë dhe familjarët që i kishin ndenjur pranë dhe pranoi se ishte gati të shkonte në punë përsëri. Miqtë e saj i kishin përgatitur një festë, por ajo humbi jetën pas një aksidenti fatal me makinë.

Të afërmit e saj janë shprehur të pikëlluar për humbjen e saj, duke e cilësuar atë njeri me shumë vullnet dhe forcë./Opinion.al

Burimi: Mirror

Pas