Aktualitet

Motoçikleta përplaset me makinën, humb jetën 17-vjeçari shqiptar në GreqiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:45 - 04/09/22 |
Opi Nion

Një 17-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident rrugor të ndodhur në Greqi.

Mediat greke bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në rrugën Avlona-Skala Oropou.

Mësohet se 17-vjeçari me banim në Oropou ka qenë duke udhëtuar me motçikletë kur është përplasur me një automjet.  17-vjeçari është dërguar në gjendje të rëndë në spitalin e Gennimatës, por për shkak të plagëve të marra mëngjesin e sotëm, i riu shqiptar ka ndërruar jetë.

Ndërkohë, drejtuesi i makinës pasi ka aksidentuar të riun është larguar nga vendi i ngjarjes, por është arrestuar më vonë nga autoritetet greke. Sakaq, nga policia greke është bërë i mundur identifikimi i autorit të ngjarjes dhe ai është një 30-vjeçar nga Shqipëria, banues në zonën e Avlonës, në Greqi./Opinion.al

Pas