Aktualitet

Moti i keq, tre fshatra në Korçë pa energji elektrike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:33 - 29/05/22 |
Opi Nion

Dy fshatra të bashkisë Maliq dhe një Korçë kanë mbetur pa energji elektrike. Shkak është bërë moti i keq, me reshje të dendura shiu që nisën paraditen e sotme.

Bëhet me dije se energjia është ndërprerë në Bulgarec, Biranj dhe Lumalas.

Moti ka bërë kthesë të papritur në vend këtë të diel. Temperaturat e larta të ditëve të fundit ia kanë lënë vendin reshjeve intensive të shiut.

Pas