Bota

Moti i keq, shkon në 28 numri i viktimave në SHBABëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 25/12/22 |
Opi Nion

a arritur në 28 numri i viktimave për shkak të motit të keq në Shtetet e Bashkuara. Faqja e internetit Nbc e raporton këtë fakt, duke specifikuar se vdekjet kanë ndodhur në Oklahoma, Kentucky, Missouri, Tennessee, Ëisconsin, Kansas, Nebraska, Ohio, Nju Jork, Kolorado dhe Michigan.

Kompanitë e energjisë elektrike të shumë shteteve kanë apeluar për të kursyer energjinë: me të ftohtin, kërkesa në fakt ka shpërthyer dhe rreziku është të mos mund ta plotësojnë atë. Në Tenesi, ndërprerjet e shkurtra të energjisë elektrike janë vendosur për të reduktuar konsumin.

 

Në Nju Jork, guvernatori Kathy Hochul ka vendosur Gardën Kombëtare në veri të Buffalo, epiqendrën e stuhisë së dimrit, për të ndihmuar në shpëtimin e qindra njerëzve të bllokuar në makinat e tyre./Opinion.al

Pas