Aktualitet

Moti i keq/Krifca:Hidrovoret në kuota thuajse normale,jemi në gatishmëri të plotë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:00 - 29/11/21 |
Opi Nion

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca, ka reaguar lidhur me situatën e krijuar nga reshjet e shiut në vendin tonë.

Në një postim në rrjetet sociale, ajo ka bërë me dije se Drejtoritë e Ujitjes dhe të Kullimit janë me vëmendje të veçantë dhe në ndjekje të kësaj situate të shkaktuar nga prurjet e larta dhe vijimi i reshjeve të shiut në disa zona të vendit.

Krifca njofton se strukturat janë në gadishmëri të plotë.

“Të gjithë hidrovoret janë në gatishmëri të plotë dhe nivelet e ujit në këto hidrovore janë në kuota pothuajse normale për momentin. Strukturat janë në gatishmëri të plotë.”, shprehet Krifca në reagimin e saj./Opinion.al

Pas