Aktualitet

Mot me diell dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot në vendin tonë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 21/11/21 |
Opi Nion

Kthjellimet mbeten prezente deri në mesditë në të gjithë territorin Shqiptar, ku më të dukshme janë paraqitur në zonat Bregdetare.

Ndërsa pasditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të madhe të vendit por vranësira të shpeshta shfaqen në zonat malore por pa rrezikuar shira.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në vlerat minimale dhe maksimale duke bërë që mëngjesi të shënojë 4°C në zonat malore ndërsa mesdita ngjitet deri në 25°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Pas