Kryesore

“Mos thuaj ç’më duhet mua”, PD publikon spotin zyrtar të protestës së 7 korrikutBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:00 - 03/07/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka publikuar spotin zyrtar për protestën që do të zhvillohet më 7 korrik në orën 19:00 para kryeministrisë.

Spoti i PD  i bën thirrje qytetarëve që ti bashkohen protestës, ndërsa shfaqen deklaratat e kryeministrit Edi Rama për taksat. Në videon e PD thuhet; “Shqipëria në rrezik’ dhe ‘mos thuaj: ç’më duhet mua?’’

Kryetari i PD, Sali Berisha krijoi Frontit për Shpëtimin e Shqipërisë, ku bëjnë pjesë parti politike dhe aktivistë të shoqërisë civile.

Disa nga kauzat e protestës janë shpopullimi i vendit, çmimet e larta, ekonomia në rënie dhe shkombëtarizimi nëpërmjet Ballkani të Hapur./Opinion.al

Pas