Politikë

“Mjet 150 mijë euro”, Lleshaj: Jap dorëheqjen nëse makina ka kushtuar aq


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:46 - 17/09/20 |
Opi Nion

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar përsëri në lidhje me akuzat për blerjen e një mjeti 150 mijë euro.

Nga foltorja e Kuvendit, Sandër Lleshaj sfidoi deputetët e opozitës duke thënë se makina është blerë 45 mijë euro, dhe theksoi se nëse ky mjet është blerë më shumë, ai jep dorëheqjen nga detyra.

“Është pasqyruar një fakt skandaloz i rremë, që thotë se ministri ka blerë një automjet 100 milionë lekë apo 150 mijë euro. E vërteta është se ky mjet ka kushtuar vetëm 45 mijë euro. Ndërsa ministri Lleshaj ka vetëm një mjet tip Hundai. Nëse ai mjet nuk kushton 45 mijë euro, jap dorëheqjen tani këtu, në të kundërt do ta jepni ju”, -u shpreh Lleshaj./ Opinion.al

Pas