Sociale

Mjeku shkodran me Covid në gjendje të rëndë,miqtë apel për dërgim në Turqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 23/08/20 |
Opi Nion

Mjeku shkodran Eno Kanani është prekur nga Covid dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Miqtë e tij kanë ngritur tashmë një fushatë për mbledhjen e fondeve me qëllim dërgimin e tij në Turqi për një trajtim më të specializuar.

David Hosaflook që është dhe organizatori i fushatës , shkruan se sipas informacioneve që ai ka marr dhe falë fondeve të grumbulluara në rrjet, tashmë është siguruar një charter me të cilin të dielën mjeku do të dërgohet në një spital në Turqi.

42-vjeçari është baba i tre fëmijëve./Opinion.al

Pas