Politikë

Ministri i Jashtëm italian telefonon Ramën, çfarë u diskutua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 13/11/20 |
Opi Nion

Ministri i Punëve të Jashtme, Lugi Di Maio ka zhvilluar ditën e sotme një telefonatë me kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Ministria e jashtme italiane bën me dije se temat e diskutimit ishin lufta ndaj COVID-19, bashkëpunimi dypalësh, integrimi në BE dhe presidenca e OSBE.

Më herët, kryeministri Rama zhvilloi një bisedë telefonike edhe me Presidennten e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen.

Mësohet se Von der Leyen dhe Rama kanë biseduar në lidhje për procesin e zgjerimit dhe planin ekonomik dhe të investimeve të BE për Ballkanin Perëndimor./Opinion.al

Pas