Politikë

Milva Ikonomi zgjidhet kryetare e Komisionit të Ekonomisë


               Publikuar në : 18:15 - 20/01/20 |
el ida

Milva Ekonomi është zgjedhur nga Kuvendi si drejtuese e Komisionit të Ekonomisë.

Propozimi i emrit të saj u bë në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, pak para nisjes së seancës plenare për sesionin e ri parlamentar për vitin 2020 dhe më pas u miratua nga Kuvendi me 84 vota pro.

Ikonomi zëvendëson në këtë detyrë Arben Ahmetajn, i cili është emëruar më herët Ministër Shteti për Rindërtimin./Opinion.al

Pas