Aktualitet

“Miliona lekë dëm, faj i shtetit”/ Banori denoncon ngordhjen e bagëtive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:44 - 21/03/21 |
Opi Nion

Safet Shehi ka denoncuar ditën e sotme me video dhe foto pajme të rënda se si i janë dëmtuar bagëtit e tij.

Edhe pse nuk ka një arsye të qartë në video dhe pamjet e publikuar  se pse i janë dëmtuar bagëtit, nëpërmjet një postimi të Petrit Vasilit bëhe me dije se autoritetet policore i kanë arrestuar vajzën dhe kontrolluar banesën.

Njoftohet se për ngjarjen institucionet jana vënë në djeni pre 2  muajsh e 21 ditësh.

Postim i plotë:

Ne Karpen te Kavajes qytetari Safet Shehi perjeton dramen e dhunes çnjerezore te shtetit .
I jane demtuar dhjetra bageti miliona leke dem per faj te shtetit, fotot jane makabre te dhjetra bagetive te masakruara.
I arrestojne vajzen.I mesyjne banesen.Fshin shteti provat e pergjegjesise se shteterore.
Ka njoftuar te gjithe institucionet prej 2 muaj e 21 ditesh.
Fotot dhe video jane tronditese
Shteti nuk i afron ndihme por vetem dhune te eger ndaj duhet:

 

Pas