Aktualitet

“Mezi pres të vijë COVID”,infektohet kryeinspektorja e shëndetit në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:08 - 26/10/20 |
Opi Nion

Kryeinspektorja e shëndetit në Tiranë, Areti Beruka, ka rezultuar pozitive me koronavirus. Pas marrjes së përgjigjes së tamponit Beruka është karantinuar në shtëpi, shkruan Abc news.

Kryeinspektorja për shëndetin në Tiranë disa muaj më parë, u lakua në media dhe rrjetet sociale pas deklaratës së saj në një emision televiziv ku tha se po e priste me padurim rastin e parë pozitiv me COVID-19 në Shqipëri.

“Ndoshta me profesionin por edhe me karakterin. Por ta them personale, jo profesionale mezi e pres rastin e parë në fakt, unë si mjek”, tha Areti Beruka ./ Opinion.al

Pas