Politikë

Meta: Shqipëria e vendosur për të qëndruar përkrah SHBABëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:53 - 28/07/22 |
el ida

Në kuadër të 100 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Shqipërisë ka reaguar edhe ish-presidenti Ilir Meta.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Meta tha se Shqipëria është e vendosur për të qëndruar në krah të SHBA, për të ruajtur dhe mbrojtur vlerat e demokracisë dhe të dinjitetit njerëzor.

“Në këtë ditë të shënuar, të një shekulli marrëdhënie diplomatike mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, uroj forcimin e pandalshëm të lidhjes, partneritetit strategjik dhe miqësisë tonë të bekuar!

Në këtë 100-vjetor të parë, Shqipëria është e vendosur për të qëndruar në krah të SHBA, për të ruajtur, mbrojtur dhe forcuar vlerat e lirisë, demokracisë dhe të dinjitetit njerëzor.

Mirënjohje edhe të gjithë shqiptaro – amerikanëve, të cilët kanë kontribuar pa rreshtur në forcimin e marrëdhënieve tona duke shërbyer si një urë lidhëse për miqësinë tonë afatgjatë e të fortë.

Gëzuar! Edhe 100!”, shkruan Meta./Opinion.al

 

Pas