Aktualitet

Meta i nis “impulsin” Naço, Kryeministrit Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:02 - 09/11/15 |
b.f

TIRANE- Ministri i Drejtësisë Nasip Naço i ka dorëzuar sot dorëheqjen Kryeministrit Rama. Lajmi u shpërnda jo zyrtarisht nëpër portale ndërsa arsyet e vërteta nuk dihen ende. Megjithatë nuk është e vështirë të kuptohet që impulset që Ilir Meta prej muajsh i kërkonte Edi Ramës për ndryshime në Qeveri, këtë herë po ia dërgon nëpërmjet dorëheqjes se një ministri të LSI-së.

Nasip Naco ka drejtuar qe pas zgjedhjeve te vitit 2013 ministrine e drejtesise. Me pare ai ka qene minister edhe ne kohen kur LSI bashkeqeveriste me PD. Kohet e fundit ne media u botuan disa dokumenta per perfshirjen e familjareve te tij ne nje afere te CEZ. Por ministri Naco i pergenjeshtroi dhe nuk u prononcua asnjehere publikisht per kete ceshtje. Pa dyshim qe kjo nuk eshte arsyeja e doreheqjes se tij.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas