Kryesore

Meta “futet” brenda krizës, takon liderët e partive të vogla


               Publikuar në : 15:56 - 26/04/19 |
b.f

Ilir Meta ka vendosur të dëgjojë thirrjen e partive të vogla, duke organizuar një tryezë të përbashkët për diskutimin e zgjidhjes së krizës politike në Shqipëri. Takimi do të zhvillohet ditën e martë në orën 11:00, ndërsa të pranishëm do të jenë kryetarët e PR, PDK, PAA, PBDNJ dhe LZHK.

Ashtu si dy vite më parë edhe këtë herë të vegjlit janë vënë në lëvizje për të bërë të mundur realizimin e një tryezë pozitë-opozitë për zgjidhje të krizës. Thirrja e aleatëve të Bashës erdhi pas takimit që patën një ditë më parë me ambasadorin e BE-së Luigi Soreca./Opinion.al

Pas