-U tha në Opinion

Meta: Edhe nëse LSI-PD nuk hyjnë në zgjedhje, vendi do të ketë opozitë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:40 - 08/10/20 |
el ida

Gjatë një interviste në emisionin “Opinion” Presidenti i vendit Ilir Meta tha se edhe sikur opozita aktuale të mos hyjë në zgjedhje, më 25 Prill Partia Socialiste do të ketë përballë një opozitë e cila do të dalë fituese në këtë proces.

Duke aluduar ndoshta krijimin e një force të re opozitare, Meta tha: “Edhe sikur opozita PD- LSI të mos marr pjesë në zgjedhje siç bëri në zgjedhjet lokale, në Shqipëri do të ketë opozitë zgjedhore dhe kjo opozitë do të fitojë në zgjedhjet e 25 Prillit”. Presidenti tha se angazhimi i tij është të sigurojë zgjedhje të lira e të ndershme, ndërkohë që forcat politike nuk janë në vëmendjen e tij.

“As më interesojnë fare as PD, as LSI dhe as PS, partia ku unë vajta në vitin 1991 kur nuk shkonte asnjeri dhe kur Edi Rama thoshte: të varen komunistët  dhe krijonte KSI, partinë kristian-islamike”, u shpreh presidenti./Opinion.al

Pas