Aktualitet

Meta: Do ndërtoj Komitet për inceneratorët, tur me qytetarët në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:55 - 09/04/22 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta në konferencën për mediat tha se do të nis një tur në të gjithë Shqipërinë në fund të mandatit si President për të zbardhur para shqiptareve aferën e inceneratorëve.

Tur në të gjithë Shqiperinë në fund të mandatit si President për të zbardhur para shqiptareve aferën e inceneratoreve”, tha Meta .

Po ashtu Meta bëri me dije se do të ndërtojë një komitet të përbërë me ekspertë që të bëhet transparencë për aferën e Inceneratorëve.

“Do ndërtojë si President një Komitet të Transparencës për Aferën e Organizatës së  Inceneratorëve. Me njerëz kompetentë për financën,  evazionin  fiskal dhe të ligjit. Kudo në Shqipëri. Përmes takimeve, konferencave përmes bashkëbisedimeve. Nuk ka bërë asgjë më shumë mafia në Sicili sesa këtu.” tha Meta.

Pas