Aktualitet

Meta dha nënshtetësi për futbollistin, Rama: I kanë bërë gol drejtësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:41 - 23/10/20 |
el ida

Vijojnë retorikat e tensionuara mes Presidentit dhe Kryeministrit. Ky i fundit sërish nuk e ka humbur rastin për të sulmuar presidentin lidhur me nënshtetësitë që Meta ka dhënë kohët e fundit.

Argumenti më i ri ka qenë ai i futbollistit afrikan Winnful Essua Joseph Cobbina,për të cilin mediat kanë shkruar se ka qenë i pandehur nga Prokuroria në kohën kur Presidenti Ilir Meta i dha nënshtetësinë shqiptare. Futbollisti akuzohej për falsifikim të lejes së qëndrimit.

Përmes një postimi në Tuiter, Kryeministri Rama e cilëson këtë akt, një gol ndaj drjetësisë.

“Ilir Meta ka lidhje me Kushtetutën sa ç’ka lidhje me Topin e Artë ai futbollisti afrikan që mori pashaportën shqiptare për 8 orë nga Iliri, ndërkohë që ishte nën akuzë në Shqipëri për falsifikim dokumentash! Të dy bashkë po, e kanë një lidhje: I kanë bërë gol me kokë drejtësisë!”, shkruan Rama./Opinion.al

 

Pas