Kryesore

Meta bashkëbisedim me qytetarët: Nesër nis agimi i ri për rikthimin e demokracisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 24/07/22 |
Opi Nion

Në ditën e tij të fundit në detyrën e presidentit, Ilir Meta ka nisur bashkëbisedimin me qytetarët në rrjetet sociale.

Pak orë para dorëzimit të mandatit Presidentit të ri Bajram Begaj, Meta paralajmëron një rikthim më të fortë tij, duke u shprehur se e presin beteja të forta.

Nga nesër, sikurse e ka paralajmëruar, duket se nis një tjetër sfidë për Ilir Metën. I cilësuar si president “opozitar”, Meta do t’i kthehet betejës kundër Edi Ramës, me të cilin ka pasur përplasje të forta gjatë këtyre viteve, por këtë herë si kryetar i një partie opozitare. Pritet që në Konventën Kombëtare të LSI, që mbahet nesër ai të rikthehet si kryetar i saj.

në postimin e tij të fundit në rrjetet sociale, Meta ka zgjedhur që t’ju përgjigjet komenteve të qytetarëve, duke dhënë më shumë detaje për rrugën e tij të re.”.

“Beteja të forta kemi përpara. Por a mund të arrish në maja pa bërë edhe pak malore? Malet tona më të larta! Një agim i ri nis nesër që do të rikthejë demokracinë dhe Llogaridhënien”, ka shkruar presidenti Meta.

“E ndjeja përkrahjen e të gjithë shqiptarëve të ndershëm. Mirënjohje në veçanti për popullin e 2 Marsit për ndërgjegjen e lartë patriotike që tregoi”, shkroi Meta.

Pas