Kronikë

Mësuesja vdiq në spital, bashkëshorti: Ishte mirë, pas gjilpërës mbaroi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 29/09/21 |
Opi Nion

Një mësuese humbi jetën në rrethana të paqarta në Spitalin e Pogradecit një ditë më parë. Mësuesja A.Bazelli ndërroi jetën pak minuta pasi kishte mbërritur në spital e shoqëruar nga familjarët.

Ndërkohë ditën e sotme ka dhënë një deklaratë për mediat bashkëshorti i 47-vjeçares. Ai deklaron se gruaja ishte me shëndet të mirë dhe se ka humbur jetën nga mjekimi.

“Zonja ime ishte me shëndet të mirë, të akuzoj apo jo janë organet që po merren me çështjen, di që zonja ime ka ikur nga mjekimi, pakujdesia. Në spital ka mbërritur me këmbët e saj, me tension normal, me te tëra. Pas gjilpërës ajo mbaroi direkt. Nuk ka pasur sëmundje të tjera vetëm pak probleme me astmën”, deklaroi bashkëshorti i 47-vjeçares.

Pas