Sport

Messi tek PSG, forcat e policisë “blindojnë” Parisin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:58 - 11/08/21 |
Opi Nion

Prezenca e Lionel Messit në Paris ka bërë që një pjesë e kryeqytetit francezë të jetët nënsurvejimin e rrepta të autoriteteve.

Nga aeroporti, në stadium dhe më tej, për të vijuar në selinë e klubit dhe hotel. Qindra tifozë dolën në rrugë për të përshëndetur gjashtë herë fituesin e Topit të Artë, i cili gjatë gjithë itenerarit shoqërohej jo vetëm nga dhjetëra roje sigurie, por edhe nga një numër shumë i madh i forcave të policisë.

Vetëm pak orë pasi Messi firmosi kontratën me PSG, klubi francez nxori në shitje “online” 250 mijë fanella, të cilat u shitën për një orë.

Kjo bëri që tifozët e PSG të mbanin radhë të gjata në dyqanet zyrtarë të klubit, për të siguruar fanellën me numrin 30./ Opinion.al

Pas