Sport

Messi, Ronaldo apo Neymar, ku do të shkojë Topi i Artë këtë vit? 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:15 - 30/11/15 |
b.f

 Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar janë lojtarët që do të synojnë Topin e Artë këtë vit. FIFA bëri publik emrat e tyre e dalë nga lista prej 23 kandidatësh. Argjentinasi Messi shikohet si favorit për ta fituar këtë çmim dhe në rast se ndodh do të çonte në pesë numrin e trofeve, një rekord për Topin e Artë.

Cristiano Ronaldo i cili është fituesi në fuqi dhe rivali tjetër është braziliani Neymar, që ngjitet për herë të parë në podium. Këta lojtarë vijnë të gjithë nga i njëjti kampionat, ai spanjoll.

Këtë të hënë është paraqitur edhe e listë me 3 emra e trajnerit më të mirë të vitit. Ata janë Pep Guardiola, i Bayern Munchen, Luis Enrique i Barcelona dhe Jorge Sampaoli i Kilit. Fituesit në këto kategori dhe të tjera do të njihen më 11 janar në Zyrih. Përzgjedhja bëhet nga kapitenët e trajnerët e ekipve e përfaqësuse dhe gazetarët./ TVKLAN

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas