Aktualitet

Mesazh kërcënues për mediat shqiptare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:43 - 15/11/15 |
b.f

Një email kërcënues nga “Përkrahësit e Hilafetit në Shqipëri” është dërguar në pothuajse të gjitha redaksitë e mediave shqiptare, raporton portali lajmi.net.

[email protected]” është adresa, nga e cila është nisur një email në redaksi të mediave shqiptare, përfshirë edhe lajmi.net.

Në emailin e tyre, ata tregojnë përkrahjen ndaj sulmeve që janë bërë në Francë dhe thonë se “ky është vetëm fillimi”.

Akoma nuk dihet burimi i këtij emaili.

Mesazhi i derguar mediave:

Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirbërësit

Ju (kryqtarët) po e fyeni profetin tonë, po e sulmoni shtetin tonë, po i mbysni fëmijët tanë dhe po i përdhunoni grat tona. Dhe ju vërtet mendoni se ne harrojmë?

Jo, pasha Allahun! Ushtarët e Hilafetit do të sulmojnë vazhdimisht pamëshirshëm dhe ky ishte vëtëm fillimi.

Rrugët e juaja do të mbushen me gjak në lindje dhe perendim. Dhe kush do të na ndal neve?

Kush do ti ndal flakët e luftës të prekin kryqtarët në Amerik, Britani, Rusi, Gjermani, Kosovë, Itali, Maqedoni dhe Spanjë?

Prandaj ju përgezojmë o ushtarët e Hilafetit për këto sulme të fuqishme!

Është koha për hakmarrje dhe lufta sapo ka filluar.

Dhe Falënderimi i takon Allahut, Zotit të botëve

Përkrahësit e Hilafetit në Shqipëri

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

  1. Keto perralla po i shpifin gazetat dhe pushtetaret e korruptuar per te turbulluar mendjen e popullit dhe per te krijuar panik dhe frike ne shqiperi se spo dine ça me bere me se i mbuloi droga nga koka te kembet

  2. Na rrufshin karin kte ta byth qira ku e vrasim menjen ne shqiptaret per ju ketu ne shqipri po vriten nerez per dit jemi me su ne hajdi bonje prov une jam musliman po kto kura qe i qo cia sjan musliman kto paguhen nga ndonje organizat se muslimani svret njerez te pa fajshem kto kurva duhen djeg

  3. Po çfarë jane keto perralla te paverifikuara o Opinion.al

    Është shumë e thjeshtë të futesh në ngatërresë nje popull te tere nga mungesa e profesionalizmit tuaj.

  4. Njerzit lindin dhe do vdesin ni dit dhe shqiptaret nuk i tremben vdekjes karlifati sna trem nuk fut dot panik aq ma keq ne shqipri e ku do i lan grat e motrar ato karlifat qe bejn presjon

Pas